Výstava VR & AR
20.6.

Už jste viděli nejmodernější hologramovou rozšířenou realitu nebo úplné novinky na poli VR/AR headsetů a aplikací? V rámci doporovodné výstavy si vše můžete vyzkoušet.

PresentiGo

Vytváříme výjimečné prezentace, které zaujmou Vaše klienty. Prezentace 21. století potřebují více než mnoho nudných slidů. Obchodní týmy využívají naši prezentační platformu, protože usnadňují jejich život a pomáhají jim být úspěšnější.

Screenrental

SCREENRENTAL je dodavatelem nejnovějších prezentačních a projekčních technologií. Dodáme Vám komplexní řešení od návrhu, výroby obsahu, přes dodávku techniky až po vlastní realizaci. Mezi naše klíčové produkty patří nový holografický systém DeepFrame, 3D displej Dreamoc, projekce kterou můžete procházet - FogScreen, celá škála LED obrazovek a videoprojektorů velkých výkonů.

HTC

Nejvybavenější profesionální headset HTC Vive Pro Eye poprvé v ČR Společnost HTC představí v rámci akce Czech VR Fest svůj nejvybavenější headset HTC Vive Pro Eye, který se pyšní technologií sledování očí. Návštěvníci tak budou mít příležitost okusit perfektní obrazovou kvalitu zajištěnou technologií FOVeated rendering, která navíc dokáže ušetřit výkon PC. Kromě toho se na stánku seznámí s dalšími možnostmi využití sledování pohybu očí. Patří mezi ně mimo jiné i výzkum uživatelského chování, trénink očního kontaktu s publikem či usnadnění interakce s virtuálními světy.

NUDZ

Výzkumníci z Národního ústavu duševního zdraví se věnují vývoji aplikací ve virtuální realitě s uplatněním v základním výzkumu paměti, tréninku kognitivních funkcí, psychoterapii či relaxaci. Na stánku budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet si prototypy úloh z Virtuálního města - aplikace ke kognitivnímu tréninku pro seniory vyvíjené ve spolupráci s firmou 3dsense. Výzkumníci ze skupiny VR v neurovědách vám rovněž předvedou nástroj, který vyvíjí za účelem terapie u pacientů s obsedantně kompulzivní poruchou. V neposlední řadě si budete moci vyzkoušet virtuální aplikaci k nácviku relaxace a práce s dechem, která byla vytvořena ve spolupráci s firmou Xlab. Vývoj aplikací byl podpořen projekty TAČR TL01000309 a TJ01000010 a projekty OP VVV s označením Centrum transferu technologií NUDZ

Cleverlance - Virtual Medicine

Virtuální realita a rozšířená realita jsou velmi populárními pojmy. Tyto technologie ovšem znamenají také reálné možnosti uplatnění, od zábavního průmyslu a počítačových her po nejrůznější a nejmodernější obory lidské činnosti. Firmy využívající počítačem podporované projektování (CAD) nebo i společnosti zaměřené na rozvoj zaměstnanců, školení nebo spolupráci na dálku, začínají objevovat kouzlo nových umělých realit. VR a AR firmám umožní uskutečnit požadovaná školení bez odstávky výrobních linek, nebo uzavírání důležitých prostor a tak snížit celkové náklady na tuto aktiviu. Použitím technologie VR se zcela odstraňují geografické bariéry a týmy lidí často rozptýlených po celém světě mohou spolupracovat bez problémů v jediném virtuálním prostoru s možností okamžité zpětné vazby od každého z účastníků. Nástroje potřebné k uvedení tohoto způsobu školení a výcviku do provozu většina firem reálně má. Jediné, co tak schází ke změně je změna samotného myšlení lidí na rozhodujících pozicích a začít postupně technologii zavázet a začít šetřit a delat jednotlivá školení anebo péči o zákazníky efektivenji.

Czech VR Agency

Ukázky různých AR/VR aplikací pro brýle i mobily / oblek pro trackování pohybu

Winsite

Jsme vývojářská společnost, pro e-commerce se snažíme přijít s novým rozměrem nakupování díky AR, 3D s využitím scanu reálnych produktu

Deloitte

Společnost Deloitte je v České republice jednou z vedoucích poradenských firem, která poskytuje účetní a auditorské, daňové, právní, konzultační a finanční poradenské služby. Česká pobočka asistuje mnoha z největších společností a úspěšně a rychle se rozvíjejících firem. Oddělení Technology se zaměřuje na komplexní a současně vysoce odborné poradenství v různých oblastech technologií a řízení. Služby pokrývají oblasti tvorby strategií, posouzení informačních systémů, implementace a řízení komplexní transformace. Dále poskytujeme poradenské služby v oblasti cloudu a implementujeme cloudové služby s využitím integrací na technologie umělé inteligence.

Somium space

Somnium Space is an Open, Social and Persistent VR world where everyone can buy land, build or import objects and avatars, easily monetize their experiences and immerse themselves into completely alternative reality. Our ultimate long-term vision is to create a virtual environment which offers a rich addition to reality, packed with new and exciting possibilities. Built as a cross-platform world, Somnium Space allows people to experience one constantly expanding, seamless single instance shaped by players. Combined with an in-world economy, it provides a next step towards a true metaverse experience.

Partneři festivalu

Děkujeme všem našim partnerům. Vážíme si vás!

Hlavní mediální partner

Hlavní partner

Pořadatel

Spolupořadatelé

Záštita

Mediální partner